Lista prelegentów

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada wykształcenie humanistyczne. Od dwunastu lat związana z biblioteką. Doświadczenie zdobywała w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, gdzie m.in. pogłębiała wiedzę nad zagadnieniami związanymi z digitalizacją zasobów regionalnych w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej. W swojej pracy stawia na współpracę międzyinstytucjonalną, która jednocześnie rozwija jej zainteresowania i zaangażowanie w promocję lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz kreowanie tożsamości regionalnej wśród społeczeństwa. Autorka i koordynatorka projektów poprawiających dostęp do kultury. Od 2019 roku pracuje w Bibliotece Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą, z którą jest związana od najmłodszych lat jako mieszkanka gminy.
Obecnie dyrektorka biblioteki, dla której współpraca środowiskowa i wdrażane projekty dla lokalnej społeczności są priorytetem w działaniu. Współtworzy zespół osób, które budują współczesną markę biblioteki. Z zamiłowania i pasji regionalistka, prowadzi klub regionalistyczno-krajoznawczy DOLIWA. Najlepiej funkcjonuje wśród ludzi: jest członkiem stowarzyszeń branżowych, ale i lokalnych zajmujących się m.in. historią, turystyką i promocją regionu, także KGW, a przede wszystkim z pełnym zaangażowaniem lider w zespole i instruktorka ZHP. Miłośniczka literatury i kultury XIX wieku oraz dobrej kawy.
Bibliotekarka i kierowniczka Biblioteki z Pasją, od 10 lat prowadzi dyskusyjny klub książki dla młodzieży, która już dorosła. Wcześniej integrowała inną młodzież w autorskim Klubie Kaeru. Filmoznawczyni i miłośniczka popkultury, zapalona cyklistka, pod opieką dwóch kotów.
architekt krajobrazu, autor licznych opracowań projektowych dotyczących zagospodarowania przestrzeni publicznych, jak i prywatnych; zwolennik prostoty oraz maksymalnego wykorzystania terenu w oparciu o naturalne rozwiązania architektoniczne; współpracował z beneficjentami „Infrastruktury bibliotek” przy tworzeniu ogrodów przy bibliotekach w Chociczy oraz Jarocinie.
Główna Księgowa w Instytucie Książki. Ekonomista, certyfikowany księgowy. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Podyplomowych Studiów Doradztwa Podatkowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Wieloletnie doświadczenie księgowe zdobyła pracując w jednostkach sektora prywatnego i publicznego (ARiMR, IE2023 Sp. z o.o.) oraz prowadząc biuro rachunkowe. Z finansami publicznymi związana od 2005 roku. Związek trudny, wymagający ale przepracowany i lubiany…
Absolwentka bibliotekoznawstwa i informacji naukowej na Uniwersytecie Gdańskim, oraz podyplomowych studiów zarządzanie w kulturze na Politechnice Gdańskiej. Bibliotekarka z ponad 20-letnim stażem, przeszła wszystkie szczeble wtajemniczenia zawodu, od młodszego bibliotekarza do starszego kustosza, kierowniczka mniejszych i większych filii, obecnie od 2019 roku zastępca dyrektora ds. merytorycznych w gdyńskiej bibliotece. Członkini Stowarzyszenia LABiB, realizująca program wymian dla bibliotekarzy „Praktyka dla Praktyka”, koordynatorka pomorskiego BiblioLABu.
Z wykształcenia filolog, z powołania bibliotekarz. Z biblioteką w Bolszewie związana od 2013 roku, początkowo jako stażysta. Prowadziła również zajęcia z języka angielskiego dla seniorów by w 2015 r. dołączyć do grona pracowników jako bibliotekarz. Od 2022 r. pełni funkcję kierownika biblioteki w Bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Miłośniczka czytania i czytelników oraz puzzli. Im trudniejsze, tym lepiej.
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 2017 roku dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze. Inicjatorka, twórczyni i koordynatorka projektów m.in. Opowieści z Kraju Kwitnącej Wiśni – wokół kultury japońskiej, Muzyczno-kulinarne podróże w przeszłość w gminie Zabór, W poszukiwaniu teatralnych i muzealnych skarbów, Etnogadki, Bliżej natury.
Autorka artykułów publikowanych w Bibliotekarzu Lubuskim, m.in.:
- Czy przestrzeń biblioteki może mieć wpływ na całe społeczności?,
- W pogoni za nowościami wydawniczymi : czy i kiedy powiedzieć stop?
- Biblioteka dla gminy, gmina dla biblioteki
- Praktyka pozyskiwania czytelników w małej bibliotece publicznej
Współautorka i koordynatorka projektów:
- Przebudowa i rozbudowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze
- Przebudowa i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaborze
Twórczyni ewolucji i rewolucji w małej bibliotece gminnej, dotyczącej przebudowy struktury i funkcjonowania biblioteki, począwszy od procesu pozyskiwania czytelników, promocji biblioteki, jej informatyzacji, a skończywszy na przekształceniu budynku biblioteki w nowoczesny, multimedialny ośrodek z niestandardowym, funkcjonalnym wyposażeniem, nawiązującym estetyką do regionalnego charakteru gminy Zabór.
W 2019 r. objęła stanowisko sekretarza gminy w swojej rodzinnej gminie Nowe Miasto nad Wartą, do której powróciła po niespełna 15 latach mieszkania poza jej terenem. Docenia pracę na rzecz społeczności lokalnej. Ukończyła studia magistersko-inżynieryjne o kierunku ochrona środowiska i specjalność zarządzanie środowiskiem.
Zawodowo związana jest z samorządem od 2005 roku, kiedy to rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta Poznania w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Oddziale Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Na przełomie 2012 i 2013 r. pełniła funkcję asystentki Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania w zakresie wdrażania nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi dla Miasta Poznania. W 2013 r. objęła stanowisko kierownicze w Związku Międzygminnym ,,Gospodarka Odpadami Komunalnymi”, wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe.
Pracuje z pasją i dużym zaangażowaniem, inicjuje zmiany, wdraża je i z odwagą przewodzi innym. Często powtarza ,,jak się nie da, jak się da”. W Gminie Nowe Miasto nad Wartą nadzoruje wiele projektów inwestycyjnych z różnych obszarów działalności gminy m.in. rozbudowy szkół, przedszkoli, żłobków, instytucji kultury, a także obiektów z zakresu infrastruktury wodociągowej, budowy studni itp. W nadzorowanych projektach stara się wykorzystywać prywatną pasję do projektowania wnętrz i ogrodów oraz inżynieryjne wykształcenie. Czyta duże ilości książek z zakresu rozwoju własnego, głównie autorek amerykańskich. Jest mamą dwójki cudownych dzieci.
Od 35 lat pracuję w Centrum Kultury i Biblioteki, początkowo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brusach, którą kieruję od 15 lat. Od stycznia 2012 r. zarządzam Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, które odpowiedzialne jest za realizację wszystkich imprez kulturalnych na terenie gminy Brusy. Jestem absolwentką Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu (kierunek informacja naukowa i bibliotekoznawstwo).
Ważnym elementem mojej działalności jest praca ze społecznościami lokalnymi, szczególnie pasjonuje mnie praca z osobami z niepełnosprawnościami. W 2008 roku zostałam wybrana na prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ty i Ja” w Brusach, którego jestem pomysłodawcą i współzałożycielem. Ponadto jestem członkiem Zaborskiego Towarzystwa Naukowego oraz Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Czyczkowy. Od 2022 roku jestem członkinią i współzałożycielką Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek „Inicjatywy”, które swoją działalność zapoczątkowało właśnie w Brusach, z czego jestem niezmiernie dumna. W ramach Programu Rozwoju Bibliotek byłam inicjatorką Partnerstwa na rzecz Rozwoju Miejskiej Biblioteki Publicznej. Brałam udział w tworzeniu Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Brusach. Jestem organizatorem
Największą moją dumą w pracy był udział w wyjeździe studyjnym do USA jako jedna z 10 bibliotekarek z Polski w ramach realizacji Programu Rozwoju Bibliotek w Polsce. Zwiedziliśmy dużo bibliotek w 3 stanach: Waszyngton, Seattle i Pensacola na Florydzie. W 2013 zostałam laureatką II konkursu stypendialnego Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok.
Posiadam wykształcenie ekonomiczne oraz ponad 35 lat doświadczenia w zawodzie. Moja kariera była związana głównie z dziedziną finansów, a większość mojej drogi zawodowej spędziłam jako Główna Księgowa w sektorze prywatnym. Posiadam uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, co pozwalało mi skutecznie zarządzać aspektami finansowymi w różnych firmach.
Od prawie 8 lat pełnię zaszczytną funkcję Głównej Księgowej w Bibliotece i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. To stanowisko pozwoliło mi poszerzyć moją wiedzę i umiejętności w obszarze finansów publicznych oraz w pełni zaangażować się w tworzenie i kształtowanie kultury. Współpraca przy różnorodnych projektach i wydarzeniach kulturalnych stała się nie tylko moją pracą, ale również moją pasją. Wierzę, że różnorodność doświadczeń jest kluczem do rozwoju osobistego oraz inspiracji.
Mieszkaniec Rumi, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska) i Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo i komunikacja społeczna). Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi. Od 2020 roku społeczny pełnomocnik burmistrza Rumi do spraw historii miasta. Pomysłodawca i producent seriali dokumentalnych „Śladami dawnej Rumi” (2019) i „Świadkowie historii” (2020). Autor książki „Śladami dawnej Rumi” oraz kilkudziesięciu artykułów historycznych. Pomysłodawca i twórca Wirtualnego Muzeum Rumi, współpracownik kilkudziesięciu placówek muzealnych w Polsce. Twórca filmów krajoznawczych i historycznych publikowanych na autorskim kanale YouTube.
Rocznik 1984, profesor gdańskiej ASP i architekt wnętrz z 15 międzynarodowymi nagrodami na swoim koncie. Obserwator i uczestnik świata projektowego. W ASP prowadzi Pracownię Przestrzeni Publicznych. W kraju dostał m.in. Nagrodę Architektoniczną Polityki za Stację Kultura w Rumi. Na swoim koncie ma felietony do Tygodnika Polityka i Świata Rezydencji, prowadził TEDx Gdynia, a ostatnio zrobił autorski stand-up. Przewodniczący i juror takich konkursów jak: Must Have, Dobry Wzór, Konkurs Koło czy Inspireli International Awards. Jego projekty publikowane są regularnie na świecie, a jego można spotkać na naszej zatoce, gdzie surfuje na desce elektrycznej.
Samorządowiec, Pszczelarz Pasjonat, Działacz Społeczny
Samorządowiec – o 30 letnim stażu pracy w różnych jednostkach samorządu terytorialnego, zajmujący się zarządzaniem w jst, w szczególności zaś pozyskiwaniem środków unijnych i krajowych. Na koncie pozyskanie środków i skuteczne przeprowadzenie kilkudziesięciu inwestycji infrastrukturalnych i społecznych finansowanych zarówno ze środków krajowych i UE.
Radny gminny – inicjator nietuzinkowych rozwiązań i montażów finansowych realizowanych inwestycji w budżetach jst.
Pszczelarz Pasjonat – prowadzący wraz z rodziną edukacyjną pasiekę pszczelą z 70 pniami produkcyjnymi (rodzinami pszczelimi).
Działacz społeczny – prowadzący własną fundację „APIS Fundacja” pozyskującą środki na środowiskowe projekty edukacyjne. Członek Zarządu Lokalnej Grupy Działania oraz członek innych organizacji NGO.
Posiada wykształcenie artystyczne oraz wyższe z Zarządzania Zasobami Ludzkimi, od lipca 2012 pełni funkcję dyrektora Centrum Kultury w Gminie Wejherowo. Od 2017 po połączeniu instytucji z Biblioteką jest Dyrektorem Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo, która oprócz siedziby głównej w Gościcinie ma jeszcze 3 filie: w Bolszewie, w Nowym Dworze Wejherowskim oraz w Bieszkowicach.
W 2010 roku Gmina Szemud w podziękowaniu za pracę na rzecz kultury odznaczyła ją statuetką „Stolema”. W 2011 roku otrzymała Anioła Kultury za działalność kulturalną na rzecz Gminy Wejherowo, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury nagrodzona odznaczeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla kultury polskiej"
W ramach pracy aktywnie pozyskuje zewnętrzne fundusze na działalność bieżącą Instytucji. Pod skrzydłami Instytucji działa wiele sekcji artystycznych, hobbistycznych i amatorskich w tym Orkiestra Dęta, Chór Gaudeamus, kapela regionalna Zbierańce oraz Zespół wokalny „Na dobrą Nutę”.
Od 2015 r. jest dyrektorem Biblioteki Publicznej w Piasecznie i z sukcesami wspólnie z zastępczynią Sylwią Chojnacką-Tuzimek rozwija placówkę, która w Rankingu Bibliotek w 2020 i 2021 otrzymała I miejsce wśród mazowieckich bibliotek. Jest członkiem Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Publicznych INICJATYWY i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Przez 8 ostatnich lat Łukasz Załęski poprawił funkcjonowanie warunki funkcjonowania Biblioteki poprzez realizację projektu modernizacji i remontów wraz z nowym wyposażeniem placówek bibliotecznych na terenie Gminy Piaseczno. Wszystkie 8 obiektów, które przeszły poprawę warunków funkcjonowania zostały zrealizowane przy współudziale środków w ramach Infrastruktury bibliotek w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. W latach 2015-2023 pozyskał ponad 3 mln złotych dofinansowania na poprawę funkcjonowania swoich bibliotek.
Od 2023 r. wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej utworzył pierwsze MALiB-u na terenie Gminy Piaseczno, czyli Miejsce Aktywności Lokalnej i Bibliotecznej – nowa forma tworzenia przestrzeni dla mieszkańców łączącej funkcję filii biblioteki, przestrzeni społecznej dla mieszkańców, przestrzeni dla seniorów i miejsca na inicjatywy oddolne. W ostatnim naborze do Infrastruktury bibliotek złożył wniosek na budowę nowego budynku - kolejnego MALiB-u - w Złotokłosie.
Kreując przestrzeń biblioteczną inspiruje się odwiedzając obiekty biblioteczne zlokalizowane poza Polską – np. w Finlandii, Niemczech, przenosząc trendy europejskie do Piaseczna.
Poza zawodowo realizuje się w Stowarzyszeniu Warszawski Klub Sportowy „Volup” biorąc udział w zajęciach sekcji tanecznej i współtworząc ofertę sekcji VolupKultura.
Z Miejską Biblioteką Publiczną w Redzie jest związana od przeszło 30 lat.
Na początku jako czytelniczka, a potem jako pracownik.
Przeszła przez wszystkie stanowiska, od młodszego bibliotekarza po kustosza. W czasie wieloletniej pracy w bibliotece zajmowała się gromadzeniem, opracowaniem i wypożyczaniem zbiorów, prowadzeniem zajęć dla dzieci i młodzieży oraz organizowaniem zajęć dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku. Była moderatorką Dyskusyjnego Klubu Książki.
Absolwentka Studium Bibliotekarskiego w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska) oraz podyplomowych studiów menedżerskich.
W lutym 2022 roku została dyrektorem biblioteki
Związany z Biblioteką Gdynia od ok. 2010 r. Zaczął od spotkań RPG, potem spotkań planszówkowych, bierze udział w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodych dorosłych w Bibliotece z Pasją.
Związana z Biblioteką Gdynia od ok. 2014 r. od pierwszych tematycznych mini konwentów mangowych. Bierze udział w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodych dorosłych.
Związana z Biblioteką Gdynia od ok. 2013 r. Jest stałą czytelniczką Biblioteki z Pasją, uwielbia mangę i anime, fantastykę, fantasy, powieści młodzieżowe i komiksy.

Zobacz program konferencji

PROGRAM
Belka logotypowa

Miejsce konferencji

Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Akceptuję